Talya Eğlence Müze ve Eğitim Hizmetleri

Farkında mısınız? Dinozorlar İstanbul'da!
Dinozorlar İle Eğitime Yeni Bir Bakış Açısı...

Jurassic Land hem küçükleri hem de büyükleri dinozorların dünyasını keşfetmeye davet ediyor. Soyları 65 milyon yıl önce tükenmiş ve gezegenin en görkemli canlıları olan dinozorlar, Bayrampaşa'daki Forum İstanbul Alışveriş ve Yaşam Merkezi'nde Jurassic Land ile yeniden hayat buldu.

Eğitim ile eğlenceyi birleştiren " Edutainment " konseptiyle tasarlanan Jurassic Land, 10.000 metrekarelik dev bir alana kuruldu. 70 dinozorun bire bir hareketli maketlerinin yer aldığı Jurassic Land, benzersiz ve ilgi çekici müzesi, Türkiye'nin en büyük 4 boyutlu 6 efektli sineması, eğlenirken öğrenme imkanı sunan laboratuvarı, Show Garden'ı Jura Teras Cafesi ve özel ürünlerin yer aldığı mağazası ile çocuklar kadar büyüklerinde ilgisini çekiyor.

Dünyanın Sayılı Örneklerinden...

Los Angeles'daki orijinal "Jurassic Park"ın tasarımını da üstlenen Amerikalı NK&A şirketininde danışmanlığında kurulan Jurassic Land, dünyanın en büyük dinozor eğlence parklarından biri olma özelliğine sahip. Bir senaryo dahilinde gezilen Jurassic Land'ın hikayesi ise şöyle başlıyor; Forum İstanbul'un inşaatı sırasında bulunan dinozor kemikleri uzmanların dikkatini çeker, araştırmalar başlar. Ve böylece Marmara Denizi'nin derinliklerinde yepyeni bir dünya keşfedilir...

CNN International ve Four Seasons Magazine tarafından alanında Dünya'nın ilk on müzesi arasında gösterilen Jurassic Land ve dinozorlar bu gizemli dünyada ziyaretçilerini beklemektedir.

Dinozor Müzesi 4 Boyutlu 6 Efektli Sinema Laboratuvar Ünitesi Veteriner Ünitesi

Öğrenmeye İlk Adım Müze İle Başlıyor...

Jurassic Land'de macera ve öğrenme yolculuğu müzede başlıyor. Milyonlarca yıl öncesine ait dinozor iskeletlerinin ve yumurtalarının sergilendiği müzede, birbirinden ilginç bilgiler ziyaretçiler ile paylaşılıyor.

Dinozor Müzesi

Dinozor çağının ayrıntılı hikayesi örneklerle anlatılıyor. Müzenin her köşesinde eğlence ve eğitim bir arada sunuluyor. Eşsiz deneyimlerle dolu bir keşif gezisi ile çocuklar yaratıcı bir öğrenme sürecei yaşıyor.

Jurassic Land fantastik bir dünyayı keşfetmenizi sağlarken, eğitim ve eğlenceyi bir arada harmanlayarak sosyal sorumluluk anlamında toplumsal bir görevi yerine getiriyor.

Juracopter İle Dinozorların Dünyasında 4 Boyutlu Keşif

Müzeden sonra sıra Jurassic Land'i keşfetmeye geliyor. Jurassic Land macerası sırasında çocukları bekleyen sürprizlerden biri de JuraCopter.

4 Boyutlu 6 Efektli Sinema

Türkiye'nin en büyük dört boyutlu, altı efektli sineması olan JuraCopter, dinozorların dünyasını keşfetmek için tasarlanmış özel bir araç.

JuraCopter; zorlu hava, deniz altı ve kara yolculukları için üretildi. Dinozor türlerinin yer aldığı bu heyecanlı ve benzersiz yolculuk herkes için eşsiz bir deneyim olacak.


Burada Kaşif Paleontolog Sensin! Kazı Aktiviteleri

Dinozor iskeletleri ve yumurtalarının dev bir mağaza etrafında sergilendiği müzede, çocuklar için rehberler eşliğinde kazı yapma imkanı da bulunuyor. Çocuklar,

Kazı Aktiviteleri

etkinlik sonunda "Kaşif Paleontolog Sertifikası" almaya hak kazanıyorlar. Kazı aktivitesi 245 metrekare alana kurulu özel tasarım mağaza içerisindeki 50 metrekarelik alanda gerçekleştiriliyor. Haftanın her günü parkı ziyaret eden minik kaşifler için bu aktivite yaş sınırı olmadan sunuluyor.

Jurassic Land Hatırası Oyuncak Mağazası

Bilim Merkezi gezisinin ardından, hediyelik eşya mağazası ile Jurassic Land turu sona eriyor. Ziyaretçilerin, günün anısına yanlarına alabilecekleri dinozor temalı

Oyuncak Mağazası

hediyelik eşyaların yer aldığı mağazada dinozorlar hakkında eğitici bilgiler içeren kaynak kitaplar, kazı setleri, peluş oyuncaklar gibi yüzlerce ürün satılıyor.


Dinozor Adası'nda Doğum Günü Partileri

Doğum günü ve özel kutlamalar için tasarlanmış 1200 metrekarelik ve 14 metre tavanlı tematik etkinlik alanı, farklı tercihlere hitap edecek

Jurassic Land'da Doğum Günü Partini Kutla

mekan Jura Ağaç Ev, JurAtölye, Jura Parti Evi, Jura Oyun Parkı gibi tematik atmosferler ile doğum günlerini unutulmaz kılıyor. 50 metrekarelik bir sahnenin de içerisinde yer aldığı etkinlik alanı, çocukların yaratıcılıklarını ve performanslarını sergileyebilmelerine olanak tanıyor.

Dinozorlar Gecidi Show Garden

Onlarca hareketli dinozorun doğal ortamlarında yeniden hayat bulduğu bu alanda büyülü bir dünya yer alıyor. 1200 metrekare genişliği ve 14 metre

Oyuncak Mağazası

yüksekliğinde olan Show Garden, esnek oturma düzenine sahip temalı eğlenceler, konser, parti, film galaları, reklam, konferans, kongre, seminer, fuar, marka tanıtımı, festival, etkinlikler, iventler, film stüdyosu, film platosu ve ürün lansmanları gibi etkinliklere ev sahipliği yapmak için yeni bir alternatiftir.


Türkiye'nin En Büyük Laser Arenası Dino Laser Tag

JuraCopter'den çıktığınızda Dino Laser Tag alanına geçiliyor ve adrenalin dolu bir macera başlıyor. 650 metrekare alanda kurulu olan Dino Laser Tag'in

Dino Laser Tag Arena

dinozorların da bir parçası olduğu, ışık, ses ve sis efektlerinin heyecana heyecan kattığı alanında oyuncular birbirine ateş ederken, karanlıkta saklanmış animatronik dinozorları ve dinozor yumurtalarını da vurabiliyorlar. Dino Laser Tag alanında hem çocukları, hem de büyükleri unutulmaz bir macera bekliyor.

Yetişkinler İçin Laser Tag Hunter Laser

Bilgisayarda oynadığınız oyunlardaki tüm karakterler canlı olarak karşınızda. Daha önce hiç bulunmadığınız bir savaş alanındasınız, size verilen

Hunter Laser Arena

özel kıyafetler ve elektro şok etkili lazer silahları ile kapalı alanda oynanan bir takım oyunu olan Hunter Laser Tag özellikle kurumsal oyuncular için son derece gerçekçi bir "takım çalışması" oyunudur. Türkiye'nin en büyük laser tag arenasında Hunter Laser oynama heyecanını mutlaka yaşayın.


JURASSIC LAND BİLET FİYATLARI

(**) TAM BİLET 49.00 ₺

(*) (**) İNDİRİMLİ 39.00 ₺

MÜZE KART %15 İNDİRİM

(*) İndirimli bilet, 02 - 16 yaş çocuk, öğretmen, öğrenci, 65 yaş üstü ve engelliler için geçerlidir.

(**) (*) 2 yaş ve üzeri bilete tabidir.

(**) Bilet fiyatları ve kampanyalar hakkında detaylı bilgi almak için bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

(**) Sitemizdeki fiyatlar bilgilendirme amaçlıdır. Jurassic Land'ın kurucu şirketi olan Talya Eğlence Müze ve Eğitim Hizmetleri A.Ş haber vermeksizin bilet fiyatlarını değiştirme hakkına sahiptir.

E-BÜLTENE ABONE OL

Jurassic Land'ın ektinlikleri ve kampanyaları hakkında bilgi almak için e-bültenimize abone olabilirsiniz.

ABONE OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Kullanıcı Durumunuz

Tarih : 23 Mart 2018 Cuma

İP Adresiniz : 54.92.174.251