JURASSIC LAND Macerası

İstanbul Bayrampaşa’da Forum İstanbul Alışveriş ve Yaşam Merkezinin bağımsız bir kanadında toplam on bin metrekareye kurulu Jurassic Land, 2011 yılı Eylül ayından itibaren hizmet vermektedir.


Kültür ve Turizm Bakanlığınca “Kültürel Özel Tesis” olarak konumlandırılan, uluslar arası bir tasarımcının imzasını taşıyan dinozor tema parkı Jurassic Land, CNN Travel ve Four Seasons Magazine tarafından yapılan sıralamalarda dünyanın en iyileri sıralamalarında yerini almıştır.

Fantastik bir kurgu ile rehber eşliğinde eğitim ve eğlenceyi birleştiren, deneyimleyerek öğretme yöntemini benimseyen park, haftanın yedi günü hizmet vermektedir.

Veteriner Ünitesi

Tematik bir giriş mağarası, ana müze bölümü ve iç mağaradan oluşan ve farklı dönemlere ait dinozor iskeletlerinin ve yumurtalarının sergilendiği müze, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından tescil edilmiş özel yapım yolculuğu simüle eden Türkiye’nin en büyük 4 boyutlu 6 efektli sineması Juracopter ve yüksek teknolojik donanımlı, toplam beş ünite ve iki kattan oluşan Bilim Merkezi ile dev animatronik dinozorların yer aldığı garden, parkın ana bölümlerini oluşturmaktadır.


Ayrıca Park bünyesinde konser, kongre, konferans ve türlü kurumsal ve bireysel organizasyonların gerçekleştirildiği, sabit tribünlere sahip, projektör, ekran ve sahne içeren 14 metre tavanlı Jura Etkinlik Merkezi, çocuk partileri için Parti Evi seçenekleri ve yumurta boyama gibi etkinliklerin yapıldığı atölye alanları bulunmaktadır. Paleontolojik kazı ekipmanları ile dinozor kemikleri ve yumurtalarının arandığı Kazı etkinliği sonrasında “Kaşif Paleontolog Sertifikası” verilmektedir.


2013 yılında hizmete açılan Dino Laser Tag, popüler lazer strateji oyununun, yaklaşık 650 metrekare alanda patlayan dinozor yumurtaları ve hareketli dinozorlar gibi özel efektli aktörlerin de katılımıyla oynanması seçeneğini sunmaktadır. Ayrıca, kurumsal organizasyonlar için çeşitli konsept oyun senaryoları mevcuttur. Dino Hunter Laser, için 5000 metrekare alanda oynanan, bu kategorideki en çok bilinen oyundur.


Parkın hemen yanın konumlanan ve haftanın yedi günü hizmet veren Jura Teras Cafe ise Bakanlıkça "1.Sınıf Turizm İşletmesi" olarak sınıflandırılmıştır. Açık ve kapalı farklı mekanları aynı tabela altında barındıran restoran, dünya mutfağından örnekler sunmaktadır.


Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından "özel tesis sınıfına giren, deneyimli veya konusunda eğitimli personel ile nitelikli işletmecilik yapılan, özgünlük, ulusal ya da uluslar arası şöhret, mimari ve kültürel özellikleri nedeniyle Bakanlıkça desteklenmesi uygun görülen tesis" olarak belirlenmiştir. Tesis, Bakanlık denetiminde olduğundan, ilgili kanunun gerektirdiği tüm lojistik, idari ve yapısal kriterleri karşılamaktadır.


Jurassic Land'ın tasarımcısı Universal Studios da dahil dünyadaki pek çok tema parkını tasarlayan Amerikalı NK& Associates.

Talya Hakkında

Talya olarak Türkiye’de daha önce örneği bulunmayan “Edutainment” yani eğitim ve eğlence’yi bir araya getiren konsept projelerle bir ilki başlatıyoruz. Türkiye ve Dünya’nın farklı bölgelerine bu alanda farklı projeler kazandırmak üzere yola çıktık. Talya A.Ş. 2010 yılında Eğitim ve Eğlence sektöründe faaliyet göstermeye başlayan kurumsal bir organizasyondur. Her biri alanında uzman, eğitimli kadrosu ve de Edutainment konusunda Dünyanın önde gelen isimleri ile işbirliği yaparak büyümeyi hedefleyen bir organizasyondur. Talya, seçkin profesyonellerinin bir araya gelmesi ile kurulmuştur. Her biri kendi alanında uzman kadrosu ile Eğitim ve Eğlence konseptli projeler konusunda Türkiye’de ve Dünya’da uzmanlaşmayı hedeflemektedir İlk projesi Olan Jurassic Land, Forum İstanbul AVM içerisinde, yaklaşık 10.000 metrekarelik alanda Ağustos 2011’de ziyaretçileri ile buluştu. İlk markası Jurassic Land ile yakaladığı başarı trendini, önümüzdeki dönemde yeni markalarla sürdürmeyi planlayan Talya, yüzde yüz bir Türk firması olarak dünya pazarına açılmayı da hedeflenmektedir.


Vizyonumuz : Talya olarak, Türkiye’de daha önce örneği bulunmayan Edutainment alanında lider olmak, Türkiye ve Dünya’nın farklı bölgelerine, bu alanda global kalite standartlarında farklı projeler kazandırmak ve pazara yön veren firma konumuna gelmek.


Misyonumuz : Uluslararası düzeyde uzman kadromuzla eğlendirirken eğitmek.